5 nezbytností pro pořízení akvária

 
 

Už dlouhou dobu přemýšlíte nad tím, že si postavíte svoje vlastní akvárium? Vždy jste chtěli mít doma rybičky a krásné čisté a průhledné akvárium? Co je vlastně potřeba k tomu, aby se tohoto cíle dosáhlo? V tomto článku dojdeme k základním 5-ti věcem, které vám dají představu, co všechno je potřeba pro pořízení nového akvária.

 
 

1. Potřebujete si přečíst, poslechnout nebo shlédnout informace o tom, jak akvárium založit, jaké rybky dát do vody, jaká musí být voda…

2. Mít jasnou představu zda chcete malé akvárium nebo větší.

3. Vybrat ten správný filtr, který bude vhodný pro vaše akvárium.

4. Vybrat to správné světlo.

5. A bude Vás to stát cca. 10-20 hodin času.

A  peníze. 

Co přesněji těchto 5 bodů představuje?

1. Předtím než vlastně můžete dělat cokoliv, musíte nastudovat dostatek informací. Přečtete si knihu o stavbě akvárií nebo se zeptáte známého, který akvárium má nebo budete sledovat videa na youtube, koupíte si časopis, který se tím tématem zabývá. Každopádně strávíte hodiny nebo spíše desítky hodin studiem potřebných informací. 

2. Musíte mít jasnou představu jestli chcete akvárium velké nebo malé. Mnoho lidí si netroufne na velké akvárium, i když by vélké akvárium rádi založili. Další nevýhodou je, že budete mít po čase na krku další akvárium navíc. A neméně důležitá věc je, že velká akvária nepospojujete jen tak doma na koleni, ale je na to potřeba už i strojní zařízení. 

3. Výběr filtru závisí na mnoha okolnostech. Jak velké akvárium máte. Kolik tam máte rybiček a rostlin. Můžete zkoušet tím, že pořídíte několik filtrů, než strefíte ten správný. To může představovat zásah do rozpočtu. Čas, který tím strávíte nemusí být také zanedbatelný. 

4. Důležité je mít také správné světlo. Intenzitu svěla musíte zvolit ve vztahu k místu, kde se akvárium nachází. Příliš málo světla vadí rostlinám, které v akváriu můžete mít. Příliš mnoho světla způsobuje růst řas a zašpinění akvária. 

5. Samozřejmě čas na pořízení a založení akvária potřebujete. Musíte si sehnat rybičky, rostliny, filtr, světlo…. Strávíte desítky hodin řešením těchto problémů.

 

 

 

 

Reference od zákazníků

Pan Voráček mi před 2 lety dodával akvárium ve tvaru L na klíč. Zadání byl amazonský biotop s terčovci. Pan Voráček přijel, akvárium instaloval, zapojil techniku, osázel rostlinkami a rybkami. Vše mi vysvětlil. Nyní po dvou letech akvárium vzkvétá. Terčovci se třou, což mi dělá velikou radost.
Pan Voráček je velmi ochotný, vyreklamoval mi rozbité topítko i mi poradil ohledně změny krmení terčovců, kteří jako prevenci hexamity potřebují speciální péči. J.P

 

Práce pana Voráčka na našem akváriu byla 100%. Vše proběhlo tak, jak bylo mezi námi domluveno – termín , cena, výběr rybiček, poradenství …., za nás určitě doporučujeme a ještě jednou děkujeme za skvělou práci. Máme na co opět koukat. Š.B.

Chci nezávaznou nabídku pro stavbu akvária

Posledních 10 let, co jsem si jako dospělý pořídil akvárium, jsem se marně snažil nastavit funkční kousek přírody v našem bytě. Většinou to bylo dvakrát ročně o celkové rekonstrukci a jednou za dva měsíce doplňovat rostliny a ryby. Tedy mé pokusy byly marné a finančně dost náročné. Jelikož jsem pracovně velmi vytížený a ve svém volnu se raději věnuji rodině nebo sám sobě, rozhodl jsem se této mé činnosti vzdát a svěřit tuto námahu profesionálům. Využil jsem proto rady kolegy a kontaktoval společnost designové akvárium pana Voráčka a potvrzuji, že jsem udělal dobře. Jako „akvarista“ jsem udělal konečně správné rozhodnutí! Přes mou počáteční nedůvěru, možná nedočkavost ve výsledek, který se nějak stále nedostavoval, mám v současné době doma krásné a funkční 500l akvárium a ještě jedno 300l v kanceláři. Veškerá, pro mě marná práce byla přenesena konečně na někoho, kdo to umí a já, včetně rodinných příslušníků se konečně mohu kochat uklidňujícím pohledem do vodního světa, který mi je jako potápěči stále velice blízký. Pro každého, kdo je na tom stejně jako já, mohu tento typ spolupráce jen doporučit. M.Č.

O nás

První akvárium jsem měl ve čtyřech letech, kdy jsem akvaristice propadl. Profesionálně se jí věnuji téměř 14 let a v roce 2014 jsem založil vlastní firmu Designové akvárium, s.r.o.“ Jiří Voráček, majitel firmy

V naší rodinné firmě nabízíme klientům akvária na míru přesně podle jejich představ a rozpočtu. Víme, jak založit akvárium, které bude vyhovovat vašemu stylu, ale i nárokům rybiček a rostlin. Hledáme ten nejlepší balanc mezi funkčností akvária, pohodlnou údržbou a pěkným životem pro rybky a další živočichy.

Kromě akvárií na míru můžeme zajistit i podstavce nebo skříňky ve spolupráci s naším šikovným truhlářem. Vybavení pro akvária využíváme od předních německých značek jako je Eheim, Jager a Oase. Opravdu v ně věříme a s pozáručním servisem se na nás můžete obrátit i za 15 let.

Pro naše klienty jsme schopni zajistit rychlou opravu nebo zapůjčení náhradní techniky do akvária. Naším cílem je neustále funkční akvárium tak, abyste vy i rybky byli spokojeni.

Rádi vám poradíme s jakýmkoliv problémem i dotazem, ať už jde o nemoci rybiček, problém s řasami nebo výběrem správného vybavení do akvária. Rybky jsou kamarádi a společně se o ně postaráme.

 

Ceník

Cena stavby akvária je různá a pohybuje se podle vašich specifikací. Objem nádrže, speciální tvar, rostliny a požadavek na rybičky. To vše určuje celkovou cenu realizace. Může být 50 000 Kč nebo může být 150 000 Kč. Proto doporučujeme kliknout na tlačítko níže a získat kalkulaci na stavbu akvária.

 

Chci nezávaznou nabídku pro stavbu akvária

Informace o společnosti

Chcete něco podobného nebo máte jinou představu? Není problém, domluvte si s námi schůzku.

Telefon

+420 608 77 81 77

Adresa společnosti

Na Kodymce 37, Praha 6, 160 00

Napište nám zprávu

Kontaktujte nás pomocí e-mailu, telefonu nebo jednoduchého kontaktního formuláře.